fbpx
Šilumos siurblys ar granulinis katilas? Kokie privalumai ir trūkumai.

Šilumos siurblys ar granulinis katilas? Kokie privalumai ir trūkumai.

Šilumos siurblys ar granulinis katilas? Kokie privalumai ir trūkumai.

Jau kelis metus statybų sektoriuje aktyvi veikla vyksta visoje Lietuvoje ir dažnai būna, kai žmonės pasimetę nežino, kurią šildymo sistemą pasirinkti savo naujam pastatui ir į ką atsižvelgti renkantis. Tai yra svarbus sprendimas, kuris turės įtakos jūsų gyvenimo kokybei ir patogumui ateinančius 10–15 metų, todėl pasverkite visus už ir prieš. Dažniausiai privatūs namai statomi už užstatytų teritorijų ribų arba miestų pakraščiuose, kur nėra miesto susisiekimo komunikacijų arba jų įrengimas kainuoja daug, todėl kaip pagrindinę šildymo rūšį turite rinktis tarp granulių šildymo ar šilumos siurblio.

Norėdami visiškai palyginti abi šildymo rūšis, sugrupuojame jų PRIVALUMUS ir TRŪKUMUS.

GRANULINIO KATILO PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

Granulinio katilo privalumai:

 • Pusiau automatinė sistema, nereikalaujanti kasdienio darbo (priklauso nuo įrangos ir įrangos gamyntojo);
 • Galima aukšta tiekimo temperatūra ir galia;
 • Specialus projektas ar patvirtinimai nereikalingi;

Granulinio katilo trūkumai:

 • Reikalingos pastangos kurui tiekti, transportuoti ir šildyti;
 • Reikia valyti kas savaitę ir periodiškai valyti kaminus;
 • Įrangai ir kuro saugojimui reikalinga speciali patalpa. Patalpa turi atitikti specialius priešgaisrinės saugos reikalavimus ir būti tinkamai įrengta;
 • Turi visą riziką ir šalutinį poveikį, susijusį su degimo procesu ir sveikata (nudegimai, nuplikyti, anglies monoksidas, dulkės, suodžiai);
 • Netinka vasarnamiams ar poilsio namams. Kuro atsargas reikia reguliariai papildyti. Ilgų nebuvimų (atostogų, komandiruočių) metu turėtumėte kreiptis pagalbos;
 • Aušinti neįmanoma, jei norite įdiegti, turite įsigyti papildomą įrangą;
Šilumos siurblys ar granulinis katilas? Kokie privalumai ir trūkumai.

ORAS VANDUO ŠILUMOS SIURBLIO PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI

Šilumos siurblio privalumai:

 • Pilnai automatinė sistema su šiuolaikinėmis nuotolinio valdymo galimybėmis;
 • Galimi įvairūs sprendimai, žema temperatūriniai, aukštos temperatūros iki 60 ° C;
 • Specialių projektų ar derinimo nereikia;
 • Nebereikia jokių papildomų komunikacijų ir kamino, sutaupoma pinigų jo statybai ir priežiūrai;
 • Šildymas vyksta be degimo proceso ir su jais susijusios rizikos bei šalutinio poveikio;
 • Reikia labai mažos vietos, ji yra visiškai švari ir gali būti naudojama bet kokiems tikslams;
 • Daugelis šilumos siurblių gali veikti atvirkščiai, neleisdami vasarai pastatui įkaisti. Tokiu būdu abiem tikslais galima įdiegti tik vieną sistemą;

Šilumos siurblio trūkumai:

 • Ne visi šilumos ištekliai (žemė, oras ar vanduo) yra visur, yra prieinami ir tinkamiausi.

 

Šildymas granulėmis yra žingsnis į priekį, lyginant su medienos šildymu, tačiau NET PROGRESINIAI GRANULINIAI KATILAI NEGALI SU ŠULUMOS SIURBLIAI. Granuliniai katilai turi daug paslėptų trūkumų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nereikšmingi, tačiau faktiškai montuojant ir eksploatuojant sukelia papildomų nepatogumų ir išlaidų.

Dar vienas svarbus veiksnys, padedantis pasirinkti vieną ar kitą šildymo tipą, yra jo ĮRENGIMO IR EKSPLOATACINĖS IŠLAIDOS.

KAINŲ PALYGINIMAS

PAVYZDYS: 150m2 pastatas, kuris turi A klasė  reikiama apie  9  kW šilumos galia su šildomomis grindimis su karšto vandens rezervuaru.

 1. Žemės šilumos siurblio įrengimo sąmata bus 10–12 tūkst. Eurų,
 2. Oras Vanduo šilumos siurblių ir montavimo kaina būtų apie  4-6 tūkst. Priklausomai nuo gamintojo, UAB ENRGAS GROUP tokio tipo šilumos siurblį gali pasiūlyti už 4500 EUR
 3. Granulių katilo, rezervuaro, kamino ir kamino bei surinkimo kaina bus 6-8tūkst.

 

PAVYZDYS: 200 m2 ploto pastatas, kuriam reikia apie  10  kW šiluminės energijos , su šildomomis grindimis su karšto vandens rezervuaru.

 1. Žemės šilumos siurblio įrengimo sąmata bus 11–13 tūkst. Eurų,
 2. Įvertinkite orą – vandenį šilumos siurblių montavimui 6–9 tūkst.
 3. Granulių katilas,  talpykla ir kaminas bei surinkimas kainuoja 7-10 tūkst.

 

Dėl išaugusių granulių kainų šilumos siurblių eksploatavimo išlaidos yra mažesnės. Tai taikoma visiems vidutiniškai gerai izoliuotiems naujiems pastatams, kurių plotas yra iki 320 m2, ir vidutiniškai gerai izoliuotiems senesniems pastatams, kurių plotas yra iki 250 m2, įskaitant pastatus su žemos temperatūros radiatorių šildymu.

 

IŠVADOS

Visuose mažuose ir vidutiniuose privačiuose namuose  ŠILUMOS SIURBLYS  YRA EKONOMIŠKESNIS NEI GRANULIŲ KATILAS, taip pat jo montavimo išlaidos yra mažesnės. Granuliniai katilai turi pranašumą tik esant didelei galiai ir aukštai temperatūrai, tačiau trūkumai išlieka dėl papildomo darbo ir nešvarumų.

Oras vanduo šilumos siurbliai mažiną CO2 kiekį aplinkoje, todėl stipriai yra finansuojami valstybės, galime atgauti net iki 50 proc. siurblio kainos, taip įrenginys tampa dar ekonomiškesnis ir patrauklesnis vartotojui. Ateityje galimą įsirengti ir saulės elektrinę kuri kompensuoti dalį suvartojamos elektros energijos taip dar labiau sumažintumėte šildymo, vėsinimo, ir karšto vandens ruošimo išlaidas.

UAB ENERGRAS GROUP atstovauja oras vanduo, oras oras šilumos siurblių gamintojus NULITE, SPRSUN, KONNEN ir gali pasiūlyti platų asortimentą bei parinkti tinkamiausia šildymo sprendimą klientui.

Dalintis naujiena